Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Babcia karmi bezdomne koty i robi się niebezpiecznie

Babcia przygarnia koty

Do mojej babci co jakiś czas przychodzą, nie wiadomo skąd, jakieś koty, głównie małe. Niewykluczone, że turyści przyjeżdżają ze swoimi kotami, powstają małe koty i potem nie ma co z nimi zrobić. Tak przypuszczam, ponieważ jeden z kotów u babci ma taką długą sierść, jak rasowe persy lub coś w tym stylu.

Babcia karmi te koty, bo jej szkoda zostawić je tak na pastwę losu.

No i problem jest taki, że najpierw były dwa małe koty. Potem 3. Potem 4. Teraz jest 7. Babcia już nie wyrabia z ich karmieniem (ale uważa, że wszystko jest w porządku) i czasem jak się do niej przyjedzie to są tak głodne, tak agresywnie miauczą, jakby miały za chwilę zaatakować. A jak im się da jeść, to o mało nie pozagryzają siebie nawzajem. Co zrobić w takiej sytuacji?

Czego oczekuję

Chciałbym uświadomić babci, że nie robi nic dobrego, dokarmiając te koty.

3 komentarzy

  1. kocimierz pisze:

    Szczepione te koty? Żyją cały czas u babci? W domu czy na podwórku?

  2. emil pisze:

    Niekoniecznie zgodziłbym się, że nie robi nic dobrego. Byleby były karmione regularnie i miały zapewnione odpowiednią opiekę. Twoja babcia to już taka wiekowa kobieta, która ledwie się trzyma, czy raczej żwawa kobieta? Babcia babci nie równa.

  3. michał pisze:

    Babcia jest po prostu dobrą osobą i nie może patrzeć na umierające z głodu koty. Koty, które są niczemu niewinne, bo nie panują nad swoim rozrodem i to człowiek doprowadził do tego, że jest ich za dużo. Mógłbyś pomóc Babci zapanować nad ilością tych kotów, bo za chwilę będzie ich kilkanaście lub kilkadziesiąt. Każda gmina musi mieć program opieki nad bezdomnymi kotami, w tym kotami wolno żyjącymi. Trzeba zwrócić się do gminy, by wydała talony lub wskazała lecznicę, gdzie można takie koty wysterylizować za darmo. Poza tym niektóre gminy wydają też karmę dla karmicieli bezdomnych kotów. Koty, które są oswojone można oddać do adopcji – zrób im zdjęcia, poogłaszaj na portalach ogłoszeniowych i społecznościowych, zwróć się do fundacji lub organizacji pomagających zwierzętom na Waszym terenie. W taki sposób pomożesz Babci i przy okazji tym biednym kotom (wyobraź sobie jak muszą cierpieć z głodu, skoro tak się zachowują – koty bezdomne zwykle są płochliwe i uciekają przed ludźmi).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Babcia

Wpisy z miasta: Zambrów