Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock
Do: Brat,

Brat dokonał apostazji i boi się powiedzieć rodzicom

Brat dokonał apostazji i boi się powiedzieć rodzicom

Mój młodszy brat wyjechał na studia 3 lata temu. Nigdy nie był za kościołem itd., ale tutaj trzymano go w ryzach, bo moi rodzice i dziadkowe są bardzo religijni. Ja chodzę do kościoła, ale gdybym tu nie mieszkała, nie wiem, czy nadal bym utrzymywała tę praktykę.

Problem jest taki, że mój brat dokonał apostazji. Tzn. dla mnie to nie jest problem, ale dla moich rodziców to będzie, a dziadek i babcia to chyba dostaną zawału. Jak tu przyjeżdża, to każą mu chodzić do kościoła, ale zawsze wykręca się, że pójdzie na inną godzinę i potem “wagaruje”. Jednak tutaj każdy z każdym rozmawia i już rodzice zaczynają coś podejrzewać.

Trochę mnie denerwuje cała ta sytuacja, bo muszę go kryć. Najchętniej powiedziałabym rodzicom całą prawdę, ale wtedy jak będzie kłótnia, to będzie wszystko na mnie. Jak go skłonić, aby się przyznał?

Czego oczekuję

Aby brat wyznał, że dokonał apostazji. Rodzicie mu krzywdy nie zrobią, może się ojciec trochę poawanturuje i tyle. Radzi sobie na studiach w Krakowie, studiuje informatykę i na samym stażu zarabia wyżej niż średnia krajowa.

1 komentarz

  1. Etha pisze:

    Nie ma się czego bać. Ateistów będzie coraz więcej, dziś kiedy wiedza jest powszechnie dostępna (wiedza na temat ewolucji, religii, biologii) religia nie ma racji bytu. Nie potrzebuję żadnego wyimaginowanego boga, by być dobrym człowiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Brat