Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Dlaczego Kościół próbuje zmiażdżyć WOŚP?

Może dla niektórych to oczywiste, ale niektórzy nie mają o tym pojęcia i dają sobą manipulować.
Kościół od lat próbuje zmiażdżyć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ponieważ chodzi o olbrzymie pieniądze. Gdyby tak pole Owsiaka przejął Rydzyk i Caritas, to wyobraźcie sobie, jak by im kieszenie urosły.

Dlatego tak ich boli ten Owsiak.

W internecie znajdziecie filmiki oczerniające Owsiaka, pokazujące, jak robi jakieś przekręty, pokazujące ile zarabia itd. Odnośnie przekrętów – bzdury wyssane z palca, odnośnie zarobków – zobaczcie ile zarabia ojciec Rydzyk. W każdej fundacji/organizacji są ludzie, którzy zarabiają, poświęcają na to swój czas i muszą z czegoś żyć.

Sprawdźcie na stronie WOŚP, ilu placówkom pomogła orkierstra. Setki szpitali w Polsce ma sprzęt od nich, wart miliony złotych. Jest tam interaktywna mapka. A jak stwierdzicie, że strona WOŚP kłamie, to zadzwońcie do tych szpitali.

Teraz kampania anty-WOŚP jest silniejsza, ponieważ władze są obecnie pupilami kościoła i kościół ma większe zasoby, aby go oczerniać.

Na koniec warto zauważyć hipokryzję kościoła. Motywem przewodnim nowego testamentu jest, aby pomagać bliźnim, szanować się nawzajem, a co robi kościół? Próbuje to pomaganie jak najbardziej utrudnić i sieje dookoła nienawiść.

Oczywiście cała biblia to dla mnie spis bajek, jak baśnie braci Grim, ale skoro kościół uznaje to za swoją księgę przewodnią, powinien się tego trzymać.

Czego oczekuję

Aby kościół przestał się mieszać w sprawy państwowe. A gawiedź przestała dawać sobą manipulować w sprawie WOŚP.

5 komentarzy

 1. magda pisze:

  Widziałam kawałek jakiegoś filmu, że niby gościu ma zakładać sprawę sądową orkiestrze. Pokazują jakieś dokumenty itd. Mój wujek to obejrzał i we wszystko uwierzył, teraz jest zaciekłym przeciwnikiem WOŚP. Jest nowy w internecie i nie zdaje sobie sprawy, jak rozpoznać manipulację, zresztą za inteligentny też nie jest. I to jest właśnie profil odbiorczy pisu i kk.

 2. toskan pisze:

  W Kościele Katolickim i każdej innej religii chodzi o kasę i władzę, po to wymyśla się bogów i życie pośmiertne, by na tym zarabiać. Czy robicie w życiu dobre rzeczy po to, żeby nie iść do wyimaginowanego piekła? Czy raczej po to, aby inni też byli wobec was dobrzy?

 3. janek pisze:

  Ostatnio czytałem chyba na wyborczej, że jakiś poważny przekręt był w Caritasie, jacyś tam prezesi wyprowadzili kilkaset tys. zł.

 4. irek pisze:

  Nawet katecheci na religii objeżdżają Wielką Orkiestrę. I gadają inne straszne rzeczy, można by książkę napisać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy z miasta: Kraków