Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

iPhone 7 – droga tandeta – rysuje mi się obudowa

iPhone 7 - droga tandeta - rysuje mi się obudowa

Po raz pierwszy w życiu postanowiłem sobie kupić iPhone’a. Wydałem na niego kupę kasy (ponad 3500 zł) licząc na to, że to będzie mega statek. Dwóch moich znajomych ma, tylko starsze, i strasznie sobie zachwalali, mówili że warte swej ceny, znacznie lepsze od innych marek (chociaż obaj mają iPhone’y od lat, więc nie wiem co mogą wiedzieć o innych markach).

Okazało się to porażką stulecia. Mój brat ma smartfon Microsoft, który kosztował połowę tego, co mój iPhone i ma jeszcze fajniejsze funkcje, niż ja. Ale to nie jest najważniejsze, nie to mnie boli.

Boli mnie to, że się rysuje. Dbam o niego, nie noszę z nim w kieszeni żadnych ostrych, twardych przedmiotów. A mimo to na obudowie pojawiły się już ryski – po paru tygodniach użytkowania. To chyba kpiny. Wcześniej miałem samsunga galaxy, który też kosztował bardzo dużo, ale i tak mniej od iPhone’a i byłem zadowolony, to był naprawdę statek na swoje czasy. Gdybym wiedział, że ten Apple to takie dziadostwo (za te pieniądze to naprawdę dziadostwo) w życiu bym tego nie kupił.

Nie wspomnę już, ile kosztuje użytkowanie tego smartfona. Appki w większości płatne, gadżety drogie. Rozczarowałem się. Myślałem też o zakupie komputera Apple, ale po tym rozczarowaniu nie wydam tyle pieniędzy.

Czego oczekuję

Aby ludzie przeczytali ten wpis. To mi wystarczy. Ludzie, te urządzenia nie są warte swoich cen.

6 komentarzy

 1. Anders pisze:

  A czego się spodziewałeś po iPhone? 😀
  Smartfony jakichkolwiek innych marek o tych samych parametrach lub lepszych (i też ofajnym wyglądzie) kosztuję 30-50% taniej. Microsoft wypuścił fajne smartfony, ale ludzie się nie przekonali, bo interfejs mocno różnił się od japka i od androida. Ale jak się z nim zapoznasz, dochodzisz do wniosku, że jest znacznie lepszy. Apple to nie korporacja, tylko zrzeszenie religijne – wyznawcy kupują sprzęt za absurdalne ceny, bo im zrobiono marketingowe pranie mózgu.

 2. Dami pisze:

  Apple robi sprzęt dla snobów, którzy chcą przyszpanować.

 3. natan pisze:

  Posiadałem iPhone przez 3 lata i działał dobrze, ale właśnie ceny są zaporowe. Na realia amerykańskie czy Europy zachodniej jest ok, ale na realia polskie zamiast smartfona apple można sobie kupić wypasiony laptop albo komputer, albo dwa inne jeszcze bardziej wypasione smartfony.

 4. Lenny pisze:

  Ja tam mam iPhone 6 i pięknie się sprawuje, w życiu nie miałem lepszego smartfona.

 5. distortion pisze:

  Tak, a ile dałeś za tego iPhone’a 6? 🙂

 6. Andrew pisze:

  W ostatnich latach apple zeszło na psy. Tzn. zawsze mieli drogo jak cholera, ale ostatnio nie dosyć że drogo, to jeszcze jakoś urządzeń spada. Niektórzy mogą powiedzieć, że to brak Steve’a Jobsa, ale ja nie sądzę. Po prostu jest dużo konkurencji, sprzedaż im spada i chcą obniżyć koszty, nie zmieniając cen, aby utrzymać zyski na stałym poziomie. A biorąc pod uwagę, że na całym świecie mają bezmyślnych wyznawców, idzie im to gładko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy z miasta: Warszawa