Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock
Do: Rząd,

Kiedy rząd zainteresuje się znęcaniem nad psami?

Chipy dla psów

Niemal codziennie widzę w internecie lub słyszę gdzieś, jak ktoś, gdzieś skatował/porzucił/zabił psa. W większości przypadków nie udaje się namierzyć właściciela.

Bardzo łatwo byłoby temu zapobiec, ale rządowi się nie chce, społeczeństwo też jest bierne. Wystarczyłoby wszczepiać obowiązkowe chipy. Teraz można to robić dobrowolnie. Niech każdy ma obowiązek przyjść do weterynarza i odpłatnie wszczepić chip.

A jak go nie stać, to niech nie kupuje psa, pies to nie zabawka i trzeba mieć środki na jego utrzymanie, więc jak się ma środki na utrzymanie, to znajdą się na chip.

W chipie powinny być dane osobowe właściciela z dowodu osobistego. Wykrywanie usunięcia chipu. I sprawa załatwiona.

Często słyszę od ludzi – “ale to nie pomoże” – i na tym argumentacja się kończy. Dziś widziałem newsa, jak ktoś psa zakopał żywcem i ledwie udało się odratować. Inny razem, jak obito psa łopatą.

Brak zainteresowania takimi sprawami pokazuje, że od lat w Polsce rządzi socjopatyczna patologia, a teraz to już jest szczyt.

Powinna być też kontrola wyrywkowa – jak się wykryje psa np. powyżej 6 miesiąca życia, który nie ma chipa – bolesna kara finansowa dla właściciela.

Czego oczekuję

Aby rządzący łaskawie zainteresowali się losem psów.

2 komentarzy

  1. mareq pisze:

    Bardzo dobre rozumowanie, może największe gnidy by się nie decydowały na kupowanie psa gdyby był taki obowiązek.

  2. lamare pisze:

    Oczywiście to w połączeniu z porządnymi karami za przestęstwa tego typu, teraz to tylko zawiasy najczęściej. Tzn. z drugiej strony zapychanie więzień to też bez sensu, najlepiej jakieś prace społeczne – długo i ciężko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Rząd

Wpisy z miasta: Poznań