Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Koronawirus – jak głupota mediów i rządów prowadzi do globalnego kryzysu

Postanowiłem napisać tutaj na temat koronawirusa, ponieważ właściwie nie wiem, gdzie mógłbym o tym napisać. A mianowicie o tym, o czym nigdzie się nie mówi, ponieważ ludzie potrzebują emocji, a nie logiki i faktów.

Według oficjalnych statystyk umieralność wynosi 3%. To bardzo dużo. Niemniej jednak, jak weźmiemy pod uwagę, że niemal wszyscy  ludzie w dobrej kondycji (bez ciężkich chorób przewlekłych i nie w podeszłym wieku) przechodzą to bezobjawowo lub z lekkimi objawami i nie zgłaszają się z tym do lekarza, zarażonych jest około 10x więcej, niż w rzeczywistości. A może nawet 100x więcej. Ale przyjmijmy ostrożne założenie, czyli 10x więcej.

Więc statystykę możemy obniżyć do 0.3%.

Dalej – większość umierających to ludzie z chorobami towarzyszącymi. Dziś umarła młoda kobieta, która miała także sepsę. Znałem młodego mężczyznę, który około 10 lat temu umarł na sepsę. Miał 28 lat. Tylko wtedy ten mężczyzna jako przyczynę zgonu miał podaną sepsę. Ta kobieta ma podany koronawirus. Dlaczego?

Ludzie, którzy ciężko chorują (rak, białaczka itd.) mogą umrzeć od zwykłej grypy czy zwykłego przeziębienia. Wtedy jako przyczynę zgonu podaje się rak lub białaczka. A gdy jest koronawirus, podaje się koronawirus. Dlaczego? Grypa to nie jest choroba, a koronawirus jest?

Media napędzają strach, aby sobie nabić kliknięcia / wyświetlenia / oglądalność. Nie bierze się pod uwagę, jak będzie wyglądać gospodarka światowa w wyniku tej szalonej głupoty i ilu ludziom zrujnuje się życie.

A co robią władze? Każą siedzieć w domach zdrowym, młodym ludziom, trzymają ich w kwarantannie- kiedy ci młodzi, zdrowi ludzie mogliby normalnie iść do pracy, zarabiać, funkcjonować bez zmian, iść do restauracji coś zjeść.

Zamiast izolować młodych, zdrowych ludzi, nawet zakażonych, powinno się poddać kwarantannie ludzi podatnych – chorujących na nowotwory i inne ciężkie choroby, a także osoby w podeszłym wieku. Niech oni siedzą w domu i nie wychodzą, i tak nie pracują ponieważ są chorzy, albo są na emeryturze. Przesiedzieliby parę tygodni w domu, jakoś by im się dostarczało żywność i inne środki, po kilku tygodniach wszyscy, którzy mogą, przeszliby tę chorobę i byłoby po koronawirusie.

Jest mnóstwo teorii spiskowych na temat tego, skąd się wziął koronawirus. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale biorąc pod uwagę, jak sztucznie nabija się panikę wobec tego wirusa, coś jest na rzeczy. Wręcz na siłę straszy się ludzi, wmusza się, aby się bali. Wylewa się z telewizora, z internetu, gazet, jaki to groźny wirus, bójcie się bo śmierć po was nadchodzi!

Premier Anglii chciał podejść do tego z głową, tak jak powinno się podejść, ale podciągnęli mu pod koronawirusa mnóstwo ofiar (z czego większość z nich prawdopodobnie i tak by umarła bez koronawirusa) i musiał się poddać pod presją zaślepionych (lub zmanipulowanych) mediów.

Jest jakaś siła, która pcha do mediów to wszystko i która pcha rządy do drastycznych środków. Ulice wyglądają, jakbyśmy mieli katastrofę zombie, a nie wirusa typu Grypa w powietrzu.

Być może globalny kryzys szykował nam się tak czy owak i po to wypuszczono tego koronawirusa i napędza się media, aby potem winę zwalić właśnie na tego wirusa, a nie na prawdziwych winowajców. Może jakieś duże grupy kapitałowe miały już plan, jak zarobić na całej panice epidemicznej.

Jest dużo może, wręcz morze może. Jedno jest pewne – zarówno media, jak i rządy podchodzą do tego źle i mogłyby podejść lepiej. Jeśli będziemy mieć bystrych historyków w przyszłości, wykażą to.

Czego oczekuję

Rozsądku, rozumu, planowania od osób decyzyjnych i większego poziomu od mediów. Obecnie media schodzą na dno.

3 komentarzy

 1. wolve pisze:

  Sporo masz w tym racji. Gdyby tak kazać nie wychodzić z domu właśnie osobom zagrożonym, a tym, którzy teraz są zamknięci w domu i zdrowi, pozwolić iść do pracy, sytuacja by wyglądała znacznie lepiej.

  Niektórzy próbują dorobić się majątku i sławy na epidemii, siejąc dodatkową panikę, tak działa świat.

  Moja teoria jest taka, że być może groził nam wybuch wojny. Sytuacja międzynarodowa była coraz bardziej napięta. I ktoś wypuścił tego wirusa, nakręcił panikę, aby odwrócić uwagę ludzkości i rozładować napięcie.

 2. robert pisze:

  Wychodzi na to, że miałeś rację. W szwecji robią to, o czym piszesz i tam jest ok. Tzn. ofiar na pewno nie jest więcej niż w krajach, gdzie przyjęło się tę karkołomną izolację.

  Specjaliści mówią, że ta choroba będzie już nawracać, na jesieni znowu przyjdzie. Tak więc nie ma sensu izolować całego społeczeństwa, tylko powinno się robić to, co napisałeś i to, co robią w Szwecji.

  Aby były pieniądze na służbę zdrowia, gospodarka musi być w ruchu, przedsiębiorcy muszą płacić podatki. Jak na razie to idzie w najgorszym z możliwych kierunków.

 3. Jacek pisze:

  Pracowałem kiedyś w branży pogrzebowej i wiem jak lekarze wypełniali akty zgonu: 99% aktów zgonu jako przyczynę śmierci podaje “niewydolność krążeniowo oddechową”(na przestrzeni kilkunastu lat tylko 3 choroby zakaźne ). “niewydolność krążeniowo oddechowa”-Przecież taka jest definicja śmierci.
  Mam swoją “spiskowa teorię” opartą na Chinach, ale aby ją udowodnić potrzebuję jeszcze informacji z maja.
  Jak zrobię statystykę i nie zapomnę to podeślę Ci linka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Rząd

Wpisy z miasta: Warszawa