Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock
Do: Firma,

Kurier DPD zostawił moją paczkę obcej osobie

Napisałem Łódź, ale tak naprawdę to tuż pod Łodzią. Czekałem na paczkę od kuriera DPD, zawierała dla mnie bardzo ważną zawartość – prezent na urodziny dla brata. Bardzo drogi. Wróciłem z pracy do domu po 15, patrzę na status przesyłki, a tu napisane, że odebrane i podane jakieś obce nazwisko (bez imienia, gdyby było imię, ułatwiłoby to moją sprawę).

Pytam sąsiadów, czy ktoś może ma moją paczkę, obszedłem 5 domów i robiłem z siebie durnia. Nikt nie miał.

Potem się okazuje, że kurier zostawił paczkę komuś z rodziny mojej żony, kto mieszka w tej samej dzielnicy, ale wiele domów dalej. Akurat ta osoba przechodziła koło mojej bramy, powiedziała kurierowi, że odbierze moją paczkę i ten po prostu jej dał tę paczkę. To jest absurd, i przy okazji złamanie prawa. Ktokolwiek, kto akurat przechodził tamtędy, mógł powiedzieć, że jest kimś z rodziny i odbierze paczkę, wystarczy, że zna moje imię i nazwisko.

Nawet kurier nie zadzwonił do mnie, aby spytać, czy znam tę osobę, w ogóle nie było żadnego telefonu. Co za problem był zadzwonić?

Było to bardzo nieprofesjonalne zachowanie ze strony firmy kurierskiej i narobili mi kupę stresu.

O tym, że paczkę odebrała obca osoba, dowiedziałem się dopiero późnym wieczorem, kiedy wreszcie osoba, która odebrała, raczyła mi ją przynieść.

Czego oczekuję

Aby kurierzy DPD zaczęli dzwonić do ludzi i nie rozdawali paczek na prawo i lewo, kto pierwszy się nawinie.

5 komentarzy

 1. marek pisze:

  Ja miałem to samo mieszkam w bloku od niedawna i zostawił sąsiadce, której w życiu jeszcze na oczy nie widziałem i nie znam.

 2. zly pisze:

  Ja jak widzę, że DPD, to biorę z płatnością przy odbiorze, bo oni dają paczkę komukolwiek jak już jest opłacona, a raz po prostu kurier rzuciła za bramę i pojechał, bo nie mógł się doddzwonić, a furtka była zamknięta.

 3. marek k pisze:

  Ja miałem tyle przebojów z kurierami DPD, że nawet nie będę opisywać. Jak widzę, że dany sklep internetowy korzysta z DPD i nie ma innej opcji wysyłki, to zamawiam gdzie indziej.
  Nie piszę tego, aby robić czarną reklamę DPD. Mam nadzieję, że tu trafią i wyciągną konsekwencje. Ich support też jest fatalny, piszą, że dzwonią do kuriera aby wyjaśnić i zawsze na tym sprawa staje.
  Jakoś kurier DHL czy UPS potrafi zadzwonić, a jak nie ma nikogo, to można sobie odebrać z ich bazy i nie ma problemu.
  Takie same manewry jak DPD odwala inpost, szczególnie jak się zamawia na allegro w tej niskiej cenie. Rzucą paczkę i jadą dalej.

 4. biacik pisze:

  U mnie DPD też kiedyś odwaliło, ale ostatnio znacznie polepszyli jakość usług. Ponadto czasami sprzedawcy nie podają numeru telefonu kurierowi, mimo iż ty podałeś, u mnie właśnie był taki problem i paczka trafiła w niepowołane ręce (ale na szczęście do uczciwego człowieka który mi ją oddał).

  Ostatnimi czasy kurier zawsze dzwoni albo pisze sms, jestem bardzo zadowolony z DPD.

 5. Maciek pisze:

  miałem znacznie gorszą przygodę z DPD, pewnie ją opiszę oddzielnie ale jako że sprzedaję przez internet od ponad 20 lat i wysyłałem już przez wszystkie firmy kurierskie to powiem: DPD jest póki co najlepszy, no może jeszcze DHL by się zmieściło na podium, wszystko zależy od konkretnego kuriera bo to oni nawalają,
  najwięcej beznadziejnych kurierów pracowało w Siódemce, OPEX, K-EX, pewnie dlatego już ich nie ma na rynku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Firma

Wpisy z miasta: Łódź