Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Likwidacja religii w szkołach – dlaczego warto

Religii w szkole nie powinno już być od lat. Dlaczego warto byłoby ją zlikwidować?
Zamiast wpajać dzieciom bzdury na temat jakichś Maryj, Chrystusów, szatana i innych szopek, można byłoby wprowadzić zajęcia z etyki.

Na zajęciach z etyki można byłoby uczyć dzieci praktycznych rzeczy, dlaczego być dobrym w określonych aspektach życia i jakie są z tego korzyści.

Np. można byłoby uczyć, że warto być w przyszłości ostrożnym i odpowiedzialnym kierowcom. Zamiast pokazywać jakieś durne filmy o aborcji itd., pokazać filmy, jak cierpią rodziny ofiar wypadków samochodowych. Wytłumaczyć, że jeżdżąc nieostrożnie, możemy skrzywdzić głównie innych, a nie siebie. I sami możemy być ofiarami nieostrożnej jazdy innych osób.

Głównie młodzi ludzie powodują wypadki.

Inny przykład – dlaczego warto szanować innych. Dzieci często dokuczają sobie nawzajem z pewnych względów. Zamiast godzin pieprzenia na temat absurdów dotyczących religii, modłów do jakichś krzyży, obrazów, można wytłumaczyć, jak czuje się osoba, która jest obrażana, upokarzana.

Trzeba uczyć empatii, zrozumienia drugiego człowieka. Pomaga w tym bardzo czytanie książek, ale przy obecnym programie lektur zniechęca się ludzi do czytania.

Przykładów można byłoby znaleźć dziesiątki, jak jeszcze uczyć dzieci dobrych zachowań (jeśli znacie inne przykłady, niż wymieniłem, piszcie w komentarzach). Na lekcjach religii dzieci nie uczą się moralności, tak jak powinny i tyle, ile powinny, lecz wpaja im się bzdury i uczy wierzenia w absurdy. Religia jest źródłem wierzenia w absurdy typu duchy, UFO, wróżki, horoskop (mimo iż oficjalnie kościół potępia).

Czego oczekuję

Aby zlikwidowano religię w szkołach i zaczęto nauczać etyki. A jeśli religia w szkołach, to finansowana z prywatnych pieniędzy - pieniędzy rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci chodziły na religię.

6 komentarzy

 1. zeno44 pisze:

  Całe zło, bracie jest w Konkordacie.

 2. K. DESPRETZ pisze:

  Dopuki nie zostanie rozwiązany (wypowiedziany)konkordat nie będzie można zrobić NICZEGO !!!
  Zbyt dużo jest zależności finansowych , osobowych i poglądowych i przy całym zacofaniu społeczności religijnych jest to nie do zrealizowania.
  I jest to katastrofalna sytuacja !

 3. dehm pisze:

  Przy następnych wyborach trzeba patrzeć, czy jakaś partia oferuje rozwiązanie konkordatu. We francji usuwa się religijne pomniki z miejsc publicznych, niezależnie od religii, a w Polsce stawia się nowe. Masakra.

 4. edi pisze:

  Religia w szkołach powinna być zlikwidowana około 30 lat temu, biorąc pod uwagę wiedzę naukową na temat absurdalności religii.

 5. marcjusz pisze:

  Dopóki żyjemy w katolandzie rządzonym przez niekompetentnych matołów dopóty nie ma co liczyć na likwidację religii w szkołach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Rząd

Wpisy z miasta: Warszawa