Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Matka skłócona z całą rodziną

Moja matka jest bardzo niedojrzałą kobietą. Jest skłócona z całym swoim rodzeństwiem (2 siostry i brat) i ze swoją matką. Oczywiście jest też po rozwodzie z moim ojcem. Jest strasznie emocjonalna, tzn. bardzo łatwo wybucha, ma dość duże wahania nastrojów. Tak było z nią całe życie odkąd pamiętam. Teraz jednak patrzę na to z innej perspektywy, jak już z nią nie mieszkam i odwiedzam od czasu do czasu.

Ale właśnie powoli tracę ochotę na odwiedzanie jej i utrzymywanie kontaktu, gdyż po prostu jest wkurzająca. Cały świat jest głupi, ona jest najmądrzejsza, chociaż ledwie tabliczkę mnożenia zna i nie potrafi powiedzieć nazwiska premiera.

Na swojego ojca też była obrażona, aż do jego śmierci jakieś 6 lat temu. Bardzo mi go szkoda było, bardzo żałował że ona jest na wszystkich obrażona, zawsze jak szedłem do niego w odwiedziny, to pytał jak tam mama. Ledwie zdążyła się z nim spotkać zanim umarł.

Czy tej kobiecie można jakoś pomóc? Zrobić coś, co by trochę zmieniło kierunek w jej życiu? Wkurza mnie, ale martwię się o nią, rozważam wyjazd za granicę, moja siostra już tam jest i wtedy moja matka zostanie sama w Polsce. Nie poradzi sobie, zapomniałem wyżej dodać, że ma ona sporo długów. Jak zostanie tu sama, to w końcu skończy jako bezdomna. Pracuje, ale zarabia marne grosze, w markecie. Teraz ma zrezygnować z pracy w markecie i zatrudnić się jako szwaczka, ale za podobne pieniądze, tylko bliżej do pracy. Z zagranicy kasy też jej nie przyślę bez nadzoru, bo przetańczy. Jak spłacę jej długi, to narobi sobie nowych.

Czego oczekuję

Aby się zmieniła. Na lepsze.

1 komentarz

  1. rafal pisze:

    Dlaczego twoi rodzice się rozwiedli? Jakie twoja matka ma wykształcenie? Jak byś ocenił jej poziom inteligencji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisy z miasta: Oświęcim