Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Moja babcia przekształciła się w moher

Moja babcia, mieszkająca na wsi niedaleko Świdnicy, była zawsze umiarkowaną poglądowo kobietą. Odkąd umarł dziadek, jakieś półtora roku temu, coś zaczęło dziać się jej z głową. Zaczęła słuchać Radia Maryja, latać do kościoła jak szalona, a ostatnie 3 miesiące nawet śle chyba kasę na Radio Maryja. W ciągu zaledwie roku zmieniła się nie do poznania. Kiedyś sympatyczna, ciepła, otwarta, teraz tylko wyzywa że wszyscy to bezbożnicy i grześnicy, że trzeba słuchać Radia Maryja, bo będziemy się smażyć w piekle i żeby w jej obecności nawet nie próbować mówić złego słowa o Rydzyku.

Co oni puszczają w tym radiu, że taką nienawiść budzą w człowieku? Jest jakaś nadzieja na to, aby babcię z tego wyciągnąć? Ma dopiero 68 lat i bardzo dobrze się trzyma, tzn. fizycznie dobrze się trzyma, bo psychicznie to tak jak opisałem powyżej. Jej św. pamięci matka dożyła prawie 90-tki.

Do pieca dokłada też ksiądz w jej parafii, który jest raczej przygłupem o zerowym poziomie empatii. Wg niego chrześcijanie (wierzący w Jezusa) to jedyna grupa, która otrzyma zbawienie według niego, a reszta to sekciarze, którzy będą się smażyć w piekle. Ja jako ateista też wg niego zaliczam się do sekciarzy. Kobiety powinny rodzić niezależnie od okoliczności, aborcja to największy grzech. A dzieci z in vitro mają bruzdę na czole i takie tam bzdury.

Czego oczekuję

Aby wyciągnąć babcię z pułapki Radiomaryjnej.

5 komentarzy

 1. pacap pisze:

  A wyrosły jej kły i pazury ? 😀

 2. pacap pisze:

  Tak serio to raczej nic już nie zrobisz. Tzn. zauwyżałem, że takie stare babcie za autorytetów to najcześciej mają w rodzinie kogoś, kto zarabia bardzo dużo kasy, albo jest policjantem, albo lekarzem. Gdybyś był którymś z tych to może Cię posłucha, ale nie wiem co się tak naprawdę dzieje z mózgiem, jak człowiek słucha w kółko radia maryja.

 3. joasiia pisze:

  Nie masz co narzekać, moja babcia już nie żyje dawno, ale za życia była zawodowym moherem. Słała co miesiąc około 400 zł, a ja od niej w życiu grosza nie dostałam. Potrafiła tylko drzeć się na wszystkich i o wszystko mieć pretensje. Miałam z nią bardzo słaby kontakt. Była całkowitym przeciwieństwem drugiej babci, która była naprawdę super kobietą, uwielbiałam u niej spędzać czas. Aż dziwie się, że moi rodzice z tak różnych środowisk/sposobu wychowania dogadali się.

 4. Anton pisze:

  Bardzo smutna historia. Niestety śmierć bliskiej osoby potrafi całkowicie odmienić człowieka. Może bliscy za mało czasu z nią spędzali, gdy odszedł dziadek i jedyne pocieszenie i wsparcie znalazła u Rydzyka.

 5. beata pisze:

  Nie da sie. Chyba ze babcia umrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Babcia

Wpisy z miasta: Świdnica