Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Obwodnica między Piotrkowem Trybunalskim a Sulejowem

Obwodnica między Piotrkowem Trybunalskim a Sulejowem

Od lat jest problem z drogą z Sulejowa na Piotrków. To nie jest problem tylko dla mieszkańców Sulejowa, lecz dla całej gminy i wszelkich pojazdów, które tędy przejeżdżają. A przejeżdża ich olbrzymia ilość, głównie ciężarówki.

W godzinach szczytu droga z Sulejowa do Piotrkowa i odwrotnie może zająć godzinę czasu (odległość 20 km). Zastanawiam się, czy jest to spowodowane olewczym podejściem lokalnych władz, czy GDDKiA, ale bardziej stawiam na to drugie. Dlatego do nich kieruję ten wpis.

Wybudujcie wreszcie tę obwodnicę, gospodarka traci na tym miliony. Ogólnie miliardy złotych idą w błoto przez to, że w Polsce mamy tak fatalne drogi.

Druga sprawa jest taka, że parę lat temu robiono drogę na odcinku Sulejów-Przygłów, a już są takie koleiny, że autem zarzuca. Żałosne. Trzeba było napierw zbudować obwodnicę, a potem robić ten remont.

Słyszałem plotkę, że długo stała w miejscu, ponieważ jakiś ważniak kupił sobie działkę na tej trasie, na której miała biec obwodnica, aby móc ją odsprzedać za grubą kasę, a potem zaczęto rozważać inną trasę i ten ważniak zaczął to blokować. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale temat wart napomknięcia. Niestety nie znam nazwiska i nie wiem o kogo konkretnie chodzi, ale nawet, gdybym wiedział, to i tak zapewne nie wolno byłoby mi tego tutaj opublikować, chyba że byłaby to osoba publiczna.

Czego oczekuję

Aby zbudowano obwodnicę. Droga z Sulejowa do Piotrkowa powinna zajmować 15-20 minut, nie godzinę.

2 komentarzy

  1. kirken pisze:

    Zanim oni zbudują obwodnicę, to już wyprowadzimy się na Marsa.

  2. Jakub pisze:

    A zauważyliście, co się dzieje, odkąd rozdają 500 plus? Kiedyś jeszcze w godzinach dopołudniowych dało się jakoś szybko dojechać do Piotrkowa, teraz? Nieważne jaki dzień, jaka godzina, wszędzie pełno aut, wszędzie korki. Rząd narozdawał pieniędzy, ludzie nakupowali aut i dochodzi do patologii. Najpierw powinno się zbudować porządną sieć dróg, potem rozdawać pieniądze. Albo zamiast rozdawać pieniądze, zrobić darmowe autostrady. Powinno się dawać wędkę, nie rybę, ale jak głupi naród, tak głupia władza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy z miasta: Sulejów