Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock
Do: Tata,

Ojciec narobił mi długów, bo nie myślał głową

Mój ojciec jakiś czas temu rozwiódł się z matką. Miał kiedyś działalność, ale narobił sobie długów i zamknął. Teraz pracował w Norwegii trochę przy jakichś wykończeniach, zarobił kasy, przyjechał do Polski, poznał jakąś dziunię i ona zmaglowała go, żeby otworzyć lumpeks. On się zgodził i jeszcze mnie przekabacił, żeby na mnie otworzyć działalność – on na siebie nie mógł, bo ma długi z przeszłości, a ona to nawet nie wiem dlaczego, coś mi tłumaczyli, ale jakoś nie mogłem zrozumieć.

Nie mogłem odmówić, bo jestem na utrzymaniu ojca, dostaję stypendium, czasem gdzieś dorobię, ale nie dałbym rady sam się utrzymać i nadążyć ze studiami. No i wydawało mi się, że to nic strasznego, że otworzą na mnie działalność, stwierdzili że pomysł świetny, lokalizacja dobra, ja tylko miałem iść do urzędu z nimi otworzyć działalność, podpisać umowę najmu lokalu i dać jakieś upoważnienie dla nich.

Minął rok. Lumpeksu już nie ma od 2 miesięcy, ja mam na na głowie dług 12 tys. za wynajem tego lokalu, bo nie płacili czynszu ostatnie 3 miesiące. I jeszcze był dług za energię elektryczną, ale niby zaczęli spłacać.

Gdybym wiedział, że tak to się skończy, w ogóle bym się nie zgodził i poradził sobie sam z tymi studiami bez łaski ojca. Z perspektywy czasu nie wiem, jak mogłem być tak ślepy i naiwny.

Filozofia mojego ojca jest taka, żeby nie spłacać tego długu, że komornik mnie nie znajdzie, on całe życie ucieka przed długami i jemu z tym dobrze. Oczywiście rzygać mi się chce, jak go słucham.

Dziunia kopnęła go w tyłek.

Chciałbym przepisać dług za wynajem lokalu na ojca, czy da się tak? Można tak zrobić bez zgody wierzyciela? Bo wierzyciel stanowczo się nie zgadza i będzie mnie ścigać. A mojemu ojcu to obojętne, i tak chyba teraz znowu pojedzie do Norwegii albo do Niemiec.

Czego oczekuję

Przejęcia długu ode mnie albo jego spłaty.

4 komentarzy

 1. tatar pisze:

  Masz zarąbistego ojca. Jak można własnemu dziecku długów narobić. Chyba nie traktuje Cię jak własne dziecko. A to twój ojciec biologiczny?

 2. oochi pisze:

  Gdyby mój stary zrobił mi taki numer, zastanawiałbym się, czy nie jestem adoptowany.

 3. 60cent pisze:

  To jest mój ojciec biologiczny. Wiem że to dziwne ale niestety. Ojciec zadeklarował, że będzie spłacał ten dług powoli (to był dla mnie szok) ale jak na razie do wierzyciela nic nie dotarło.

 4. cześ pisze:

  A do kiedy był termin pierwszej płatności? I co, spłacany dług?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Tata