Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Putin rozsadza Europę od środka uchodźcami

To, co dzieje się w obecnie w Europie – fala uchodźców – to celowa gra polityczna. Zauważcie, że głównym napędzającym konflikt w Syrii jest Rosja. Nie sądzę, aby robili to tylko po to, aby móc sprzedawać broń. Putin widzi, co się dzieje – napędza konflikt, Europę zalewają uchodźcy i Europa robi się słaba.

My, Europejczycy, też przechodziliśmy przez taki etap, jak obecnie Bliski Wschód i Afryka – krwawe konflikty, w tym na tle religijnym, wiele ofiar. Ale my nie mieliśmy gdzie uciekać, nie było bezpiecznego schronienia.

Do czego dążę – do polityki wobec uchodźców. Trzeba sobie pomagać, ale moim zdaniem powinno się negocjować, aby odsyłać ich chociaż częściowo do Rosji lub gdziekowliek indziej. Nie wszyscy z nich uciekają przed wojną, a jak już ktoś ucieka przed wojną, to biorąc pod uwagę poziom życia w Syrii, w Rosji i tak będzie im 3 razy lepiej.

Poza tym, dlaczego ich bracia muzułmanie z innych krajów im nie pomagają? Dlaczego nie uciekają do swoich pobratymców, tylko do Europy? Mogą przecież uciec do Egiptu, do Turcji, Azerbejdżanu. Po co pchają się do Niemiec?

A jeśli już ktoś chce przybyć do Europy i tu mieszkać, to Unia Europejska powinna skończyć z tym absurdalnym i bezsensownym pieprzeniem o różnorodności i multikulturowości etc. i jak ktoś chce mieszkać w danym kraju, niech sobie mieszka, ale ma się dostosować do jego prawa i zwyczajów. W tym żadnego zasłaniania się kobiet i żadnych modlitw na ulicy. Religia do domu. Każda.

Cały czas mieć z tyłu głowy to, że cały ten problem z uchodźcami to gra Putina. Odsyłać ich z powrotem, albo do Rosji, albo do innych krajów. Przyjmować ewentualnie niewielki odsetek tego, co się teraz przyjmuje.

Czego oczekuję

Otwarcia oczu przez ludzi. Wiadomo że prawica prowadzi ostrą propagandę przeciwko uchodźcom, często zakłamaną propagandę, ale lewica też przegina z otwartością wobec uchodźców. Putin tylko zaciera ręce.

2 komentarzy

  1. Dariusz Michał pisze:

    W kwestii religii jestem jak najbardziej za lewicą, religia do domu, niech kościoły i inne utrzymują się same. W kwestii uchodźców nie podzielam zdania lewicy, słusznie zauważono we wpisie, że to wszystko jest gra polityczna, i jak Europa nie weźmie się w garść, to nas rozsadzą.

  2. macc pisze:

    O ile dotychczas byłem nastawiony pozytywnie do przyjmowania uchodźców, o tyle tutaj masz sporo racji. Ale nie tylko ruski powinni wziąć uchodźców, lecz także USA, które również są w to wszystko zamieszane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Społeczeństwo