Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Reforma edukacji to nieporozumienie, które przyniesie poważne szkody

Wracanie do systemu sprzed lat, gdzie jest tylko podstawówka i szkoła średnia, to nieporozumienie. Odkąd weszła reforma z gimnazjami, uczcniowie Polscy w wieku 15 lat w międzynarodowym rankingu skoczyli z 25 miejsca na 11 miejsce. W rankingu uczestniczy ponad 70 krajów. Badanie robione przez uznaną organizację PISA. Jesteśmy wyżej niż np. Niemcy i Anglia. Wszystko dzięki tej reformie. Sprawdźcie sobie statystyki w internecie – jak to wyglądało w 2000 roku, a jak 2 lata temu.

Istnienie gimnazjum powoduje m.in. że uczniowie lepiej przystosowują się do zmian. Nie trzeba zmieniać systemu szkół, lecz program nauczania niektórych przedmiotów (np. historii, gdzie starożytność i średniowiecze wałkuje się w nieskończonośći w większości szkół nie dochodzi się do współczesności). Trzeba też usunąć religię ze szkół i wstawić w jej miejsce filozofię albo etykę.

Likwidacja gimnazjum i powrót do dłuższej podstawówki i liceum to będzie krok wstecz.

Wiele lat temu obecna minister chwaliła tę reformę z gimnazjami, a teraz chce likwidować?

Druga sprawa jest taka, że eksperci uważają, że na taką reformę potrzeba przynajmniej półtora roku, aby porządnie wszystko rozpisać. A oni chcą to robić do końca listopada, w dodatku nie mogą znaleźć kompetentnych ludzi do pracy, a mówią, że mają nadmiar ludzi.

PiS chce, aby społeczeństwo stawało się coraz głupsze i posłuszniejsze jemu i kościołowi.

Warto też wspomnieć, że ta reforma będzie kosztować wiele stanowisk pracy i około 100-200 mln złotych zmiany w szkołach.

Nauczyciele teraz protestują w Warszawie. A zapytam, ile z was głosowało na PiS? Przynajmniej co trzeci musiał głosować, skoro PiS miało taki wynik. Teraz macie za swoje. Dostaliście 500+, ale zabiorą wam pracę.

Jeszcze 2-3 lata i Polska będzie ruiną gospodarczo-naukową. Ten rząd nie słucha żadnych logicznych argumentów, ma gdzieś zdania ekspertów. Liczą się tylko ich własne interesy, które i tak do końca nie są zrozumiałe.

Czego oczekuję

Aby zatrzymano reformę edukacji rujnującą wieloletni dorobek.

3 komentarzy

 1. pete pisze:

  Nie licz na to, że ten rząd wprowadzi jakieś sensowne reformy. Rządzi nami obecnie banda niekompetentnych imbecyli.

 2. rembertowski pisze:

  Minister edukcaji wczoraj zapowiadała, że programy nauczania będą gotowe do końca listopada. To absurd, każdy ekspert w tej kwestii mówi, że na to potrzeba byłoby jeszcze z rok czasu. Wyobraźcie sobie, jaki będzie poziom nauczania w szkołach. A ich argumenty za reformą? “Bo uczniowie nie potrafią równań matematycznych i nie lubą gimnazjów”. Jeśli uczniowie nie potrafią równań rozwiązywać, to trzeba więcej matematyki zamiast religii. A jeśli chodzi o nielubienie – każde dziecko wolałoby zostać dłużej w podstawówce, niż iść do gimnazjum, ale trzeba przyzwaczajać dzieci i młodzież do zmian.

 3. rrr pisze:

  “Odkąd weszła reforma z gimnazjami, uczcniowie Polscy w wieku 15 lat w międzynarodowym rankingu skoczyli z 25 miejsca na 11 miejsce”

  “Wszystko dzięki tej reformie.”

  Korelacja nie oznacza przyczynowości, proszę Państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Rząd

Wpisy z miasta: Warszawa