Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock
Do: Sony,

Sony robi smartfony na 2 lata

Mam smartfon Sony Xperia L, wziąłem w play jakoś pod koniec 2013 roku. Już na początku 2015 roku ledwie nadawał się do użytku, mimo iż używałem bardzo mało (kilka minut rozmów dziennie średnio, jeden sms na tydzień, przez parę miesięcy korzystałem z messengera, przeszedłem na nim parę gier w ciągu tego nieco ponad roku).

Kiedy minął ten czas, smartfon zacząć strasznie się mulić i zaczęło brakować pamięci.. Coraz częściej komunikat, że za mało pamięci (mimo iż mam kartę pamięci, niektórych rzeczy nie można przenieść na kartę).

Aparat się uruchamia tyle czasu, że w nowym smartfonie bym zrobił 5 fotek.

Przed upływem 2 lat coraz częściej miałem tak, że po wyłączeniu jak włączałem, to się wyłączał i włączał sam po kilka razy. Teraz, kiedy minęły już prawie 3 lata, nic się nie da z niego zrobić, oprócz zadzwonić i napisać smsa. I w dodatku czasem smsy nie przychozą, tylko trzeba go wyłączyć i włączyć.

Nie mówię, że smartfony mają działać wiecznie, ale ja go naprawdę mało używałem. 98% czasu, w którym go mam, on przeleżał bezczynnie (całe dnie spędzam przy kompie i wszystko robię poprzez kompa – pracuję, komunikuję się, w dodatku mam tablet samsunga który jest świetny).

Moja siotra cioteczna – identyczna sytuacja. Z tą różnicą, że ona pisała dużo na whatsapp swego czasu i teraz też pisze, ale wszystko inne musiała sobie odinstalować, bo mało pamięci.

Jestem bardzo rozczarowany. Na pewno już nie zdecyduję się na smartfona tej firmy. Jedyny plus taki, że nie kosztował dużo.

Czego oczekuję

Aby producenci nie robili urządzeń na 2 lata. Bo wiem, że nie tylko sony ma takie praktyki.

2 komentarzy

  1. łasy pisze:

    Nie tylko sony. Chociaż jeśli piszesz prawdę i mało użytkowałeś, to raczej ten model jest wadliwy. Nie powinien się tak zachowywać. A ile masz pamięci wewnętrznej?

  2. rychu pisze:

    4 GB. Na nic nie wystarczy. Nawet nie mogę otworzyć usług Google Play, bo zaczyna się restartować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy z miasta: Warszawa