Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock
Do: Teść,

Teść nie myje rąk

Teść nie myje rąk

Mój teść prowadzi bardzo niehigieniczny tryb życia w kwestii mycia rąk. Głaszcze psa czy kota, przyjeżdża skądś samochodem czy robi coś na podwórku – przychodzi do domu, siada przy stole i zaczyna z nami jeść obiad. Oczywiście nie myjąc rąk. Nie przeszkadzałoby mi, gdyby nie to, że dotykamy tych samych sztućców, nakładając sobie np. sałatek czy buraków. Dotykamy też serwetek, bo jak bierze, to czasem dotknie też innych, których nie bierze.

Dla niego ręce są brudne wtedy, gdy są czarne. Jak wygłaska śmierdzącego psa, czy przyjedzie autem, to według niego są czyste. A jak mój mąż przetarł mu kierownicę i ścierka była cała czarna, to tylko coś tam zażartował i tyle. On traktuje całą sprawę jak żart, ale my traktujemy poważnie. Jak uświadamiać starsze pokolenie w takich kwestiach?

Gdy załatwia potrzeby w toalecie, też nie myje rąk. Spuszcza wodę i od razu wychodzi. Raz tylko słyszałam jak mył i byłam zdziwiona.

Teściowa mu czasem zwraca uwagę, ale on myśli że jest najmądrzejszy. Taki uparty stary buc. Z całym szacunkiem, miły człowiek, ale mógłby zrozumieć, że to, czego uczyli w szkole, nie wystarczy.

Czego oczekuję

Aby teść zaczął myć ręce.

1 komentarz

  1. zack pisze:

    Niestety wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest mycie rąk. Masa pacjentów trafia do szpitala na jakieś tasiemce, choroby układu pokarmowego i około 10% z nich jest spowodowane właśnie nie myciem rąk.
    Ale jak taka fleja nabawi się choroby przez nie mycie rąk, to nawet nie powiąże faktów potem tylko znajdzie sobie inne przyczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *