Nie stosujemy agresywnych reklam

Dlatego byłoby uprzejmie z twojej strony odznaczyć naszą stronę w adblocku. Poniższy screen pokazuje, jak to zrobić.

Dziękujemy!

wyłącz adblock

Wezwanie do zapłaty od for-net.pl w imieniu DHL

Zamawiałem rok temu paczkę z Chin. Po upływie roku przychodzi mi wezwanie od firmy for-net.pl, że mam do uregulowania dla DHL ok. 70 zł. Przysłali jakieś dokumenty dotyczące tej przesyłki, wystawione przez DHL. Wszystko wygląda wiarygodnie.

Kontaktuję się z DHL, informują mnie, że oni nie są teraz wierzycielem, tylko for-net.pl i z nimi trzeba to załatwiać.

Skontaktowałem się z for-net.pl i powiedzieli, że to jakieś nieopłacone cło i że muszę to uregulować, inaczej będzie sprawa w sądzie i tylko będę obciążony dodatkowymi kosztami sądowymi.

Nigdy nie dostałem żadnego wezwania od DHL do zapłaty. Żadnej nawet informacji, że mam jakieś cło do uregulowania.  Ani mailowo, ani telefonicznie, ani pocztą. Więc albo to jakiś przekręt, albo DHL ma taki burdel, że nawet nie wysyłają powiadomień do klientów.

Jednak zapłaciłem, aby nie ryzykować większych kosztów, na szczęście to tylko 70 zł.

W związku z tą sytuacją postanowiłem nie zamawiać nic przez firmę DHL, gdy tylko jest taka możliwość. Bardzo mnie rozczarowali. Powinienem dostać od nich jakieś przeprosiny w tej sprawie.

Dodatkowo nie jestem jedyną osobą, której to się przytrafiło. Znam więcej takich przypadków, mój znajomy miał wezwanie na 80 zł.

Dodam jeszcze, za wysyłkę płaciłem w sklepie internetowym, w którym zamawiałem towar. I zapłaciłem za nią sporo, w sumie około 25 dolarów. Sklep to sammydress.com. Być może ten sklep oszukuje klientów. Nie wiem, tam też nic nie zamawiam, ponieważ nie przysłali ubrań zgodnych z wymiarówką. Albo za duże, albo za małe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy skierowane do: Firma

Wpisy z miasta: Warszawa